Hosgeldiniz: Yusufiye
 İçindekiler
· Ana Sayfa
· Yazarlarımız
· Haberler
· Arama
· Arşiv
· Anket
· Güncel Konular
· Sitelerimiz
· Ülkücü Şehitler
 Başbuğ Albümü
 Yazarlarımız
· Recep Küçükizsiz
· Hasan İlter
· Lütfi Kirecçi
· Selim Çoraklı
· İlhami Erdoğan
· Oyhan Hasan Bıldırki
· Kenan Eroğlu
· Dr. Mehmet Güneş
· Muhittin Arar
· Dr. Turan Güven
· İhsan Kurt
· Ali Baykan
· Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu
· Dr. Özcan Yeniçeri
· Mustafa Köker
· Ahmet Er
· Dr. Yunus Zeyrek
· Dr. A. Bican Ercilasun
· Dr. Ahmet Turan Alkan
· Adnan İslamoğulları
· Abdurrahim Karakoç
· Dr. M. Niyazi Özdemir
· Remzi Çayır
· Nevzat Kösoğlu
· Ozan Arif
· Dr. Ali Koçak
· Ali Yaşar
 İHANET DOSYASI
 Ülkücü Şehitler
 
Ya Bizden Kim Özür Dileyecek? (ihsan Kurt)

Türk devleti ve milletine saldırıların bir başka boyutu olan Ermeni kini ısıtılarak tekrar gündeme sokulmuştur. İster istemez bu “bir grup”un dini kinleri mi acaba diye düşünmekten uzaklaşamıyoruz. Bu apaçık bir gerçektir. Çünkü yıllardır uğraştıkları ve bir türlü başaramadıkları ve başaramayacakları Türk-Kürt düşmanlığını körükleme projeleri suya düşmüştür.Mezhep çatışmalarını destekleme projelerinden de umduklarını bulamamışlardır. Sanat, siyaset, basın yoluyla gizli veya cilalanmış hainliklerinden, Türk Milletinin değerlerine saldırganlıklarından da amaçlarına yeterince ulaşamadıklarını görmüşlerdir. Nereye ve nasıl el atsalar hüsrana uğramışlardır. Kendileri için büyük çaplı gelişmelerin olmaması onları bir anlamda kudurtmuştur. İşte bu kudurganlıkla saldırganlıklarını aslında sürekli olarak gündemde tuttukları konuyu yeni baştan ama güya aydın(!) tafraları ile dillendirmeye başlamışlardır.

Biz hep affettik.

Ne menem oldukları malum olan bir grup, Türk’ün tarihi, asaleti, hoşgörüsü ve hatta affı üzerine saldırıya geçmiştir. Farklı cephelerde geliştirdikleri saldırılarını bu yöne de kaydırmaya, ağırlık vermeye başlamışlardır. Tarihte ve hatta yakın tarihlerde baskı, şu veya bu sebeplerle affedilen Ermeni teröristleri bu asaleti anlayamamışlar, tekrar tekrar isyana kalkışmışlardır. Hatta 2. Meşrutiyet öncesi affedilerek çıkanlar Meclise mebus bile olmuştur. Mesela Kozan Mebusu Hamparsum Boyacıyan buna örnek olarak gösterilebilir.

Ermeni çeteciler içinde yaşadığı devletin başkanına, yani padişaha isyan etmişler, affedilmişler… Devlete isyan edilmişler, affedilmişler… Birinci Dünya savaşında düşmanla işbirliği yaparak orduyu arkadan vurmuşlar… Affedilmişler… Yakmışlar, yıkmışlar… Affedilmişler… Vatanına sadık kalan soydaşlarını bile hunharca öldürmüşler… Affedilmişler… Kocası, oğlu askerde olan kadınların ırzları ve namusları çiğnenmiş, buna karşılık bunu yapanlar sadece sürgüne gönderilmişler… Yani yine affedilmişler…

Peki, bunlardan kim özür dileyecek?

Gözünün önünde üç aylık yavrusu tandıra atılan analar mı? Erzurum’da bir Rus generalin bile dayanamayarak anlattığı feci saldırganlıklarıyla, uzuvları kesilerek camii avlusuna üst üste yığılanlar mı? Kocasının, babasının gözünün önünde ırzı kirletilenler mi? Karnı vahşice yarılarak çocuğu çıkarılanlar mı? Daha yakın tarihlerde yurt dışında Türk Devlet ve Milletini temsil eden ve yakınlarıyla birlikte dünyanın gözleri önünde vahşice öldürülenler mi özür dileyecek?  Karabağ’da öldürülen, buralardan sürülen, toprakları hala işgalde olan Azerbaycan Türkleri mi özür dileyecek? Örnekleri çoğaltmak, daha da vahim olanları yazmak istemiyorum. Kaynaklar daha da kötü, daha da yürekleri dayanılmaz hale getiren örneklerle doludur.

Artık yeter demenin zamanı gelmemiş midir?

Sadece niçin Emekli Büyükelçilerden sert cevaplar geliyor? Yurt dışında malum cinayet şebekesince öldürülenler bu ülke adına oralarda değiller miydi? Bu ülkeyi temsil ettikleri için öldürülmedi mi? Nerede bu ülkenin sahipleri olduğunu söyleyen, yazan-çizen aydınlar? Aydın denince sadece o “bir grup” olanlar mı akla geliyor? Seksen küsur üniversitesi olan bu güzel ülkemizin senatolarından topyekûn bir ses neden gelmez acaba? Sanat adına milletine küfredildiğini öğrenen, duyan sanatçılarımız hangi demokratik tepkilerini ne zaman gösterecekler? Bugünlerde partilerüstü düşünmeyeceksek ve partilerüstü birlik tepkilerimizi ortaya koyamayacaksak, daha ne zaman ortaya koyabileceğiz?

İhsan Kurt Login
Üye Adi

sifre

Hala hesabiniz yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayitli bir kullanici olarak, yorum ayarlari ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksiniz.
UNUTMAK TÜKENMEKTİR (Yusufiye Derneği Genel Merkezi)