Hosgeldiniz: Yusufiye
 İçindekiler
· Ana Sayfa
· Yazarlarımız
· Haberler
· Arama
· Arşiv
· Anket
· Güncel Konular
· Sitelerimiz
· Ülkücü Şehitler
 Başbuğ Albümü
 Yazarlarımız
· Recep Küçükizsiz
· Hasan İlter
· Lütfi Kirecçi
· Selim Çoraklı
· İlhami Erdoğan
· Oyhan Hasan Bıldırki
· Kenan Eroğlu
· Dr. Mehmet Güneş
· Muhittin Arar
· Dr. Turan Güven
· İhsan Kurt
· Ali Baykan
· Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu
· Dr. Özcan Yeniçeri
· Mustafa Köker
· Ahmet Er
· Dr. Yunus Zeyrek
· Dr. A. Bican Ercilasun
· Dr. Ahmet Turan Alkan
· Adnan İslamoğulları
· Abdurrahim Karakoç
· Dr. M. Niyazi Özdemir
· Remzi Çayır
· Nevzat Kösoğlu
· Ozan Arif
· Dr. Ali Koçak
· Ali Yaşar
 İHANET DOSYASI
 Ülkücü Şehitler
 
HANGİ KONGRE ?! (Ali BAYKAN)

Felsefe öğretmeni sınıfa girmiş, “çıkarın kağıtları, sınav var” dedikten sonra oturduğu sandalyeyi masanın üstüne koymuş, “bana bu sandalyenin burada olmadığını ispat edin” demiş. “100” alan tek öğrencinin cevap kağıdında “Hangi  sandalye?” diye yazıyormuş sadece. İşte MHP Kongresi de böyle.. “Hangi Kongre ?!” diyesi geliyor insanın.Başta İstanbul olmak üzere “Büyükşehir”lerde ilçe kongrelerinden başlayarak bir hak ihlali gözler önünde yaşanagelmektedir. 5.000, 10.000 oy aldığımız ilçelerde üye sayısına bakıyorsunuz 200, 300..

Neden?. Yasa gereği 400 üyeyi aştınız mı ilçe delegesi mahallelerden başlayarak seçilecek ve kontrol zorlaşacak. Oysa mevcut ilçe başkanı okuldan askerden arkadaşı, akrabası 150-200 kişi yazdı mı, kendine asker delege, seçimi kazanacağı baştan belli oluyor. Sonra onun listesindeki “ısmarlama” il delegeleri de “İl Yönetimi”ni ve beraberinde “Genel Kurul Delegasyonu”nu seçiyor. Hal böyle olunca, cebe girmiş olan Büyükşehir delegeleri “Genel Başkan” lığı garantilemiş oluyor.

Bu yetmiyor, “kurşun askerler” basına da duyurarak muhtemel adayları tehdit ediyor. “Aday olmayın!.. Salona gelmeyin!.. Olacaklardan siz sorumlu olursunuz !..” diye. Sonra.. Tek aday.. Tek liste.. Tek bir oy alsa bile seçilmesi garanti çünkü rakibi yok !..

Çarşaf bile değil ki oy veren delege üsttekini çizip alttakini üste getirsin de “ben de bir şey yaptım işte” diyebilsin..

Haa.. Tüzükte unutulmuş bir madde vardı Alparslan TÜRKEŞ zamanından kalma. Genel Başkanlık bir kişiye 5 dönem ile sınırlı idi.. Gelen kazık çakmasın diye. İlk iş o madde değiştirildi. “Ölene kadar” genel başkan olma yolu açıldı önce..

Şimdi fotoğrafa bakıyorsunuz şöyle uzaktan; her türlü hukuk ve vicdan dışı yolların kullanıldığı bir süreç ile kendi seçtiklerine kendini seçtiren bir üslubu benimsemiş bir Genel Başkan’ın önündeki son engel de kaldırılmış, ölene kadar Genel Başkan olmasının yolu açılmış.

“Acaba bir gün vazgeçer mi ?” diye düşünmek mümkün değil, işaretler onu göstermiyor..  O zaman geriye ölümünü beklemekten başka bir şey kalmıyor. Bu kulağa hoş gelmese de, gerçeğin ta kendisi..

Peki hak mıdır ?!..

İyi iseniz, iyi yönetiyorsanız başkaları ile yarışmaktan niye çekinesiniz ?!.. İyi değilseniz, bir “ideal hareketi”nin siyasi temsil organının yönetim kademelerini hangi sebeple hukuk ve vicdan dışı yollar kullanarak gaspetmektesiniz. 

Yönetimini gaspettiğiniz  “kanarya sevenler derneği” değil ki. Ömrünün baharında, çoğu 18-20 yaşlarında “Ülkü”sü uğruna toprağa girmiş 5.000 şehidin ülküsünün siyasi temsil organı..

Kaderine müdahale edilen teşkilat, bu 5.000 şehidin, 10.000 gazinin, 20.000 cezaevi mağdurunun ideallerini iktidara taşıyacak olan bir teşkilattır. Bunun bir mazereti var mıdır, olabilir mi ?!..

Krallığının devamı için “ölüm”den başka engeli olmasa da... Gönüllerdeki itibarı “dibe vurmuş” olarak yaşacak kalan ömrünü o da.. Sahte saygıların, içten pazarlıklı alkışların arasında.. Ve bunu fark ederek...

Ali Baykan Login
Üye Adi

sifre

Hala hesabiniz yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayitli bir kullanici olarak, yorum ayarlari ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksiniz.
UNUTMAK TÜKENMEKTİR (Yusufiye Derneği Genel Merkezi)