Hosgeldiniz: Yusufiye
 İçindekiler
· Ana Sayfa
· Yazarlarımız
· Haberler
· Arama
· Arşiv
· Anket
· Güncel Konular
· Sitelerimiz
· Ülkücü Şehitler
 Başbuğ Albümü
 Yazarlarımız
· Recep Küçükizsiz
· Hasan İlter
· Lütfi Kirecçi
· Selim Çoraklı
· İlhami Erdoğan
· Oyhan Hasan Bıldırki
· Kenan Eroğlu
· Dr. Mehmet Güneş
· Muhittin Arar
· Dr. Turan Güven
· İhsan Kurt
· Ali Baykan
· Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu
· Dr. Özcan Yeniçeri
· Mustafa Köker
· Ahmet Er
· Dr. Yunus Zeyrek
· Dr. A. Bican Ercilasun
· Dr. Ahmet Turan Alkan
· Adnan İslamoğulları
· Abdurrahim Karakoç
· Dr. M. Niyazi Özdemir
· Remzi Çayır
· Nevzat Kösoğlu
· Ozan Arif
· Dr. Ali Koçak
· Ali Yaşar
 İHANET DOSYASI
 Ülkücü Şehitler
 
DEMOKRASİYLE TANIŞMASI GEREKENLER (Remzi Çayır)

Eski dostlarla, arkadaşlarla bir araya geldiğimizde en kestirme yerden geçmişe kaçarız… Önce gözlerimiz buğulanır, sonra durgunlaşırız. Sonra da idealizm adına tadından yenmeyen günlere ulaşırız… Fedakarlığın ve kardeşliğin zirveye alıştığı o günleri , hatalarından ve kusurlarından arındırarak yeniden gündeme taşımak Türkiye için en büyük kazanç olur olmasına da , bu gerçeğin peşinden gidecek insanların hayalleri ve  takatleri yoktur ne yazık ki…MHP’nin ismini kanımızla, canımızla sağa sola kazıdığımız, milletin hafızasına yiğitler, ülkeyi sevenler imajıyla süslediğimiz bir dünya ne acıdır ki, son zamanlarda eriyip gitmektedir. MHP bir türlü MHP’lilerin olamadı… MHP, ona kan ve can vermişler  tarafından yönetilmedi. Hep eksik kaldı çabalar, arzular, hevesler… Çadır kültürü terk edilemedi.

Siyaseten başka bir organizasyonun içinde olmama rağmen, kimse beni MHP’lilikten azat edemedi. BBP içinde olmam dahi MHP’li olmamı yok edemedi.Bakkala uğruyorum, sizinkiler yine kavga edecek diyor. Berbere varıyorum sizinkiler yine diş biliyor, birbirlerine girecekler diyor. Daha başka bir yerde, ne olacak sizinkilerin bu hali ? diye benden cevap bekliyorlar.

Diyemiyorum ki, ben şu an başka bir yerdeyim, siyaseten de MHP’nin içinde değilim… Bu hal bütün ülkücüler için geçerli. Bu belki BBP ile MHP’yi farklı görmemelerinden ileri gelebilir. Belki de BBP ‘nin çizgisinden bugüne kadar taşıdığı misyondan ötürü böylesi bir yaklaşım olabilir insanlar… Her neyse…

Ağaçların gövdelerine, evlerinin duvarlarına, dağlara, taşlara, kah kırmızı boyalarla, kah kireçle yazdığımız MHP bugünlerde değirmen gibi durmaksızın kendi evlatlarını öğütmektedir… Birleştirici olmak yerine ayrıştırıcı rol oynamaktadır. MHP’nin evine bir türlü demokrasi uğramadı. Bu gidişle de uğrayacak görünmüyor.

Yarışın olduğu yerde rekabet, rekabetin olduğu yerde gelişme olur. Yıllardır siz faşistsiniz, diyen cenahları haklı çıkarmanın kime ne faydası var ? Disiplin içinde, vakarlı şekilde parti içi demokrasiyi yaşatmak bu kadar mı zor ? Düşman üretmek, komplo teorileriyle dünyaya bakmak, insanı sadece ve ruh hastası yapar, sıhhatli kararlar vermekten uzaklaştırır. Herkesin birbirine şüphe ile baktığı bir yerde iktidar hayal edilebilinir mi? MHP mirasyedi çocuklardan farksız. Geçmişini yeyip duruyor.

Baskı ve yasakla büyüyen bir tane parti, dernek, sendika yahut hareket gösterilemez. Bırakın insanlar kendilerini rahatça ifade edebilsinler. Bırakın edep dahilinde insanlar kendilerini bir yerde görebilme hürriyetlerini yaşasınlar. MHP bir an evvel demokrasiyle barışmalıdır. Heyt, hüyt edenlerle tek başına  iktidar olunmaz.

MHP’li arkadaşlara sesleniyorum… Bakkalın elinden, berberin dilinden, sokaktaki adamın sorusundan beni kurtarın artık. MHP‘de siyaset yapmadığım halde düştüğüm durum vahim. Demokrasiden korkmayın arkadaşlar… At sırtından inin, kımızı bir kenara bırakın, çadır yerine başka konaklama araçları bulun… Gelecek çağla yüzleşin.

Remzi Çayır Login
Üye Adi

sifre

Hala hesabiniz yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayitli bir kullanici olarak, yorum ayarlari ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksiniz.
UNUTMAK TÜKENMEKTİR (Yusufiye Derneği Genel Merkezi)