Hosgeldiniz: Yusufiye
 İçindekiler
· Ana Sayfa
· Yazarlarımız
· Haberler
· Arama
· Arşiv
· Anket
· Güncel Konular
· Sitelerimiz
· Ülkücü Şehitler
 Başbuğ Albümü
 Yazarlarımız
· Recep Küçükizsiz
· Hasan İlter
· Lütfi Kirecçi
· Selim Çoraklı
· İlhami Erdoğan
· Oyhan Hasan Bıldırki
· Kenan Eroğlu
· Dr. Mehmet Güneş
· Muhittin Arar
· Dr. Turan Güven
· İhsan Kurt
· Ali Baykan
· Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu
· Dr. Özcan Yeniçeri
· Mustafa Köker
· Ahmet Er
· Dr. Yunus Zeyrek
· Dr. A. Bican Ercilasun
· Dr. Ahmet Turan Alkan
· Adnan İslamoğulları
· Abdurrahim Karakoç
· Dr. M. Niyazi Özdemir
· Remzi Çayır
· Nevzat Kösoğlu
· Ozan Arif
· Dr. Ali Koçak
· Ali Yaşar
 İHANET DOSYASI
 Ülkücü Şehitler
 
Kazanamadığınız Neyi Bölüşebilirsiniz ?.. (Ali Baykan)

Kazanmak için bölüşmeyi göze alamıyorsanız., KAZANAMADIĞINIZ NEYİ BÖLÜŞEBİLİRSİNİZ ?!.. Önümüzde İstanbul Kongresi var.. Ve İzmir.. Genel Merkez kongresinin kaderini bu illerin kongre sonuçları belirleyecek.. Öncelikle de 147 delege ve onun “rüzgârı” ile İstanbul kongresi..  Önce şu “ibretlik” Samsun Kongresini bir daha tahlil edelim;3 liste var.. KAZANAN 264 oy almış, KAYBEDEN 261.. Yarıştaki 3. kişi, Hasan ASLAN,  “nam olsun” diye aday olmuş, 73 oy almış.. Samsundan bir arkadaşımın verdiği bilgiye göre Hasan ASLAN aday olmasa imiş onun aldığı oyları 3 oy fark ile kazanan Şaban KILIÇ alırmış.. Ve de rahat kazanırmış..

Şaban KILIÇ  “muhalif” oyların adayı.. Kıl payı kazandıkları kongre ile genel merkeze 17 delege götürüyorlar muhalifler.. 2 oy eksik alsalardı ( onların aldığı iki oyu kaybeden Recep GÜLEROĞLU alsaydı) o zaman oy dengesi değişecek GÜLEROĞLU 262, Şaban KILIÇ 261 oy alacak ve kongreyi kaybetmiş olacaktı.. O ZAMAN BÜYÜK KONGREYE GİDECEK 17 DELEGE BAHÇELİ YANLISI OLACAKTI.. 2 OY İLE 17 ÜST KURUL DELEGESİ DEĞİŞTİ..

İşin 2 oya kalacağını bilseler, öperler, severler, döverler, bir yolunu bulup 2 delegeyi ikna ederlerdi muhakkak.. Peki işin böyle bıçak sırtı dengeye gelmesine sebep olan kim ? “NAM OLSUN” DİYE ADAY OLAN HASAN ASLAN..

Dönelim İstanbul’a.. Merkezin adayı atama il başkanı, defterleri alıkoymuş, ilçelerin çoğunu görevden aldırmış yerine atama yapmış, vb.. Buna rağmen ilçe kongrelerine baktığımızda kongre galibiyeti “çantada keklik” değil.. Hatta karşı oylar BLOK OLURSA kazanamayacağı görünüyor.. BU TABLODA, MEVCUT İL BAŞKANININ KARŞISINA İKİ LİSTE İLE OYLARI BÖLEREK ÇIKTIĞINIZDA KAYBETMENİZ ÇOK BÜYÜK İHTİMAL.. OYSA ŞİMDİDEN İKİ ADAY VAR VE BİR DE BU İŞİN ORTAK LİSTE İLE ÇÖZÜLECEĞİNİN FARKINDA OLANLARIN ORTAK ADAYI VAR YOLDA..

Ne olacak ? Zor mu bu sorunun cevabını bilmek ?.. Mevcut devam edecek.. Hem İstanbul’da hem de Genel Merkez’de.. Niçin ? “Nam için” aday olanlar  yüzünden..  

YA BEN APTALIM, YA DA OYLARI BÖLENLER..

Aday olanlarla sınırlı da değil bu “aptallık” üstelik.. Onların arkasında duran onlarca yüzlerce delegeyi de kapsıyor.. Onlar da görmüyorlar mı.. Destek verdikleri adayların  ‘ORTAK LİSTE’de buluşamadıkları takdirde kazanamayacaklarını görmüyorlar mı ??.. "Ortak Liste’de buluşmazsanız hiçbirinize oy yok!" diyemiyorlar mı ?

Hadi adaylar nefislerine mağlup oluyorlar, ihtirasları gözlerini kör ediyor.. O delegenin bu gafleti neden.. İdealleri geçtik hadi, hesabı olanların ahmaklığına ne demeli; KAZANAMADIĞINIZ NEYİ BÖLÜŞEBİLİRSİNİZ ?!.. Kazanmak için bölüşmeyi göze alamıyorsanız ..

Ali Baykan Login
Üye Adi

sifre

Hala hesabiniz yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayitli bir kullanici olarak, yorum ayarlari ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksiniz.
UNUTMAK TÜKENMEKTİR (Yusufiye Derneği Genel Merkezi)