Hosgeldiniz: Yusufiye
 İçindekiler
· Ana Sayfa
· Yazarlarımız
· Haberler
· Arama
· Arşiv
· Anket
· Güncel Konular
· Sitelerimiz
· Ülkücü Şehitler
 Başbuğ Albümü
 Yazarlarımız
· Recep Küçükizsiz
· Hasan İlter
· Lütfi Kirecçi
· Selim Çoraklı
· İlhami Erdoğan
· Oyhan Hasan Bıldırki
· Kenan Eroğlu
· Dr. Mehmet Güneş
· Muhittin Arar
· Dr. Turan Güven
· İhsan Kurt
· Ali Baykan
· Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu
· Dr. Özcan Yeniçeri
· Mustafa Köker
· Ahmet Er
· Dr. Yunus Zeyrek
· Dr. A. Bican Ercilasun
· Dr. Ahmet Turan Alkan
· Adnan İslamoğulları
· Abdurrahim Karakoç
· Dr. M. Niyazi Özdemir
· Remzi Çayır
· Nevzat Kösoğlu
· Ozan Arif
· Dr. Ali Koçak
· Ali Yaşar
 İHANET DOSYASI
 Ülkücü Şehitler
 
Lünen Ülkü Ocağı Başbuğ Türkeş'i Andı

 

Lünen Ülkü Ocağı ölümünün 16. senesinde Başbuğ Türkeş'i Andı. Hazırlanan programda "Türk Milliyetçiliği ve Başbuğ Alparslan Türkeş" konulu bir konferans verildi ve Kur'an ve Mevlid-i Şerif okundu.Lünen Ülkü Ocağı Başkanı Nazmi Işık programda yaptığı kısa konuşmasında "Rahmetli Türkeş'in hayatı zor bir hayattı ama o, hiçbir zorluktan yılmadan bu mücadeleyi yaptı. Tam on altı yıl önce, Başbuğumuzu dua ve gözyaşları eşliğinde ebediyete uğurlamıştık. Bugün bir kez daha Hakk'a yürüyüşünün yıldönümünde kendisini anmak için burada toplanmış bulunuyoruz. O, her şeyden önce yüksek bir şahsiyet sahibi kişi olarak, kendisini adadığı Türk milletinin; mutluluğu ve esenliği için 80 yıllık hayatında büyük mücadeleler sergilemiştir. Her faniye nasip olmayan ilgi, sevgi, bağlılık ve destek aramızdan fiziken ayrılışının onaltıncı yıldönümünde bile artarak devam etmektedir. Rahmetli Başbuğumuzu yeniden rahmet ve minnetle anıyoruz" dedi.

Konuşmanın ardından din görevlileri tarafından merhum Alparslan Türkeş'in ruhuna Yasin-i şerif okuduğu ilahiler ve dua merasimi sırasında duygulu anlar yaşandı. Mevlit'in ardından "Türk Milliyetçiliği ve Başbuğ Alparslan Türkeş" adlı konferans için konuşmacı olarak gelen Prof. Dr. Ahmet Bican ERCİLASUN, Ülkücü hareketin kurucusu Alparslan Türkeş'i ve Türk Milliyetçiği hakkında konferansını gerçekleştirdi. Konuşmacı Prof. Dr. Ahmet Bican ERCİLASUN, Alparslan Türkeş'i anlatmak için kelimelerin yetersiz olduğunu ifade etti. Ercilasun, Türk Milliyetçiliği hakkında tespitlerini anlatırken, Türk Milliyetçiliğinin hiçbir zaman bitmeyeceğini söyledi.Misafirlere yemek ikram edilmesiyle 3 saatlik Kanal Avrupa Televizyon kanalı tarafından canlı yayınlanan sona erdi. Login
Üye Adi

sifre

Hala hesabiniz yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayitli bir kullanici olarak, yorum ayarlari ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksiniz.
UNUTMAK TÜKENMEKTİR (Yusufiye Derneği Genel Merkezi)