Hosgeldiniz: Yusufiye
 İçindekiler
· Ana Sayfa
· Yazarlarımız
· Haberler
· Arama
· Arşiv
· Anket
· Güncel Konular
· Sitelerimiz
· Ülkücü Şehitler
 Başbuğ Albümü
 Yazarlarımız
· Recep Küçükizsiz
· Hasan İlter
· Lütfi Kirecçi
· Selim Çoraklı
· İlhami Erdoğan
· Oyhan Hasan Bıldırki
· Kenan Eroğlu
· Dr. Mehmet Güneş
· Muhittin Arar
· Dr. Turan Güven
· İhsan Kurt
· Ali Baykan
· Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu
· Dr. Özcan Yeniçeri
· Mustafa Köker
· Ahmet Er
· Dr. Yunus Zeyrek
· Dr. A. Bican Ercilasun
· Dr. Ahmet Turan Alkan
· Adnan İslamoğulları
· Abdurrahim Karakoç
· Dr. M. Niyazi Özdemir
· Remzi Çayır
· Nevzat Kösoğlu
· Ozan Arif
· Dr. Ali Koçak
· Ali Yaşar
 İHANET DOSYASI
 Ülkücü Şehitler
 
12 Eylül İşkencesinde Ülkücü Bir Gazetecinin Dramı

 

Yusufiyeli ülküdaşlarımızdan Ali Bademci ağabeğimize uğrunda canımızı kanımızı sebil ettiğimiz ülkücülüğe hizmet yolunda yazdığı son eserinden dolayı sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

YusufiyelilerKitaptan bir alıntı:

“Bulunduğumuz hücrede hatırlayabildiğim ne vardı? Görüyordum ki buradakiler çok ağır suçlular değil. Çünkü ya hiç dayak yememişler ya da benim gibi şöyle, yüzden “acaba” diye ıslatılmışlardı. Çünkü gündüz lavaboya gidip gelirken tecrit hücresinde üç yiğit gördüm ki halleri perişan, bir metrekarelik bir demir şebeke, üç tarafı beton kafesler içinde inliyorlar. Bunlarla görüşmelere biraz müsamaha da gösteriyorlardı. Acaba kim kimi tanıyor diye, herhalde iptidâî bir gözetleme de yapıyorlardı. Tecritteki üç kişiyi de gayet yakından tanıyordum. Bunlar Muhtar Sezai, Şahin Bilgiç, Kadir Akgöllü’den başkaları değildi. Birkaç günden beri aç olduklarını, hiçbir suçlarının bulunmadığını, işkence ile yalan itirafta bulunmayacaklarını ve ölüm pahasına bu tavrı sürdüreceklerini söylediler. Gerçekten bu insanlar çok şerefli bir mücadele vererek günahsızların başını yakmadılar ve kendilerine fikren verdiğimiz emeğin altında kalmadılar. Allah onları iki dünyada da mesut ve bahtiyar etsin.”

 

Yusufiyeli Ülküdaşımız Ali Bademci Hakkında Bir Kaç Söz:

Daha önce, 1917-1934 Türkistan Milli İstiklal Hareketi Korbaşılar (Basmacılar) ve Enver Paşa isimli, sahasında en yetkin kaynak olarak bilinen 2 ciltlik eseriyle Türklüğe hizmet yarışına başlayan sayın Bademci, Sarıklı Basmacı - Türkistan'da Enver Paşa'nın umumi Muhaberat Müdürü Molla Nâfız'ın Hatıraları adlı eseriyle bu sahada otorite olduğunu ortaya koymuş ve anayurt Türkistan üzerine yaptığı ilmi araştırmalarını Cengiz ve Yasası, Timur ve Tüzükatı adlı eseriyle ilim aleminin istifadesine sunmuştur.

Yıllardır toplayıp biriktirdiği ve "inşaallah birgün... birgün..." diyerek yayınlanmaya hazırlayıp da değişik sebeplerle ertelediği araştırma metin ve neticelerini an kısa zamanda Türklüğün istifadesini sunması dileklerimizle tebrik ediyor, Saygılarımızı sunarkan "ömrünüz uzun, kaleminiz işlek olsun" diyoruz.

Recep Küçükizsiz

 

Kitabın Künyesi

Kitabın Adı: 12 Eylül İşkencesinde Ülkücü Bir Gazetecinin Dramı

Yazarı: Ali Bademci

Kategori: Hatırat

Baskı: Aralık 2013

ISBN: 978-605-155-013-8

Sayfa Sayısı: 96

Fiyatı: 7,5

Temin Etmek İçin:

Ötüken Neşriyat

Posta Adresi  :İstiklal Caddesi,Ankara Han, No:65 Kat:3 , 34435 Beyoğlu-İstanbul

Telefon  :+90 (212) 251 0350 - 293 8871  Fax :+90 (212) 251 0012

E-Posta  :otuken@otuken.com.tr Login
Üye Adi

sifre

Hala hesabiniz yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayitli bir kullanici olarak, yorum ayarlari ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksiniz.
UNUTMAK TÜKENMEKTİR (Yusufiye Derneği Genel Merkezi)