Hosgeldiniz: Yusufiye
 İçindekiler
· Ana Sayfa
· Yazarlarımız
· Haberler
· Arama
· Arşiv
· Anket
· Güncel Konular
· Sitelerimiz
· Ülkücü Şehitler
 Başbuğ Albümü
 Yazarlarımız
· Recep Küçükizsiz
· Hasan İlter
· Lütfi Kirecçi
· Selim Çoraklı
· İlhami Erdoğan
· Oyhan Hasan Bıldırki
· Kenan Eroğlu
· Dr. Mehmet Güneş
· Muhittin Arar
· Dr. Turan Güven
· İhsan Kurt
· Ali Baykan
· Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu
· Dr. Özcan Yeniçeri
· Mustafa Köker
· Ahmet Er
· Dr. Yunus Zeyrek
· Dr. A. Bican Ercilasun
· Dr. Ahmet Turan Alkan
· Adnan İslamoğulları
· Abdurrahim Karakoç
· Dr. M. Niyazi Özdemir
· Remzi Çayır
· Nevzat Kösoğlu
· Ozan Arif
· Dr. Ali Koçak
· Ali Yaşar
 İHANET DOSYASI
 Ülkücü Şehitler
 
Hüseyin Türkmen’in ‘Kara Gün’ Adlı Kitabı Çıktı...

Kayseri ÜGD Davası sanıklarından Hüseyin Türkmen’in ‘Kara Gün’ adlı kitabı çıktı. Ülküdaşımızın kendi hayatından kesitlerin yer aldığı romanda 12 Eylül dönemi ve 1980 öncesi Kayseri anlatılıyor.

12 Eylül sonrası işkenceye getirildiği kışladaki ülkücü koğuşunda arkadaşları tarafından ‘Mitçi’ diye günlerce işkence yapılarak sorgulanan Erciyesli Derviş Hüseyin Türkmen’in otobiyografik romanı. Ülkücü kesime içten bir bakış…

Kitaptan alıntılar:

"Yılan gibi uzun boylu esmer biri olan Ali Asker’in sol elinde gazeteye gizlenmiş bir pakette makineli tüfek duruyordu! H. Kemal, polislerin Ali Asker’i tanıdığını ve ona doğru baktıklarını fark etti. “İşte!” dedi polislere.  “Adam güpegündüz elinde silahla geziyor! Bana kim olduğumu soracağınıza, o ..."

"Kafasının bir köşesine yazdığı not ise hiç silinmeyecekti. Evet, kendisini araçtan iner inmez dipçik ve tekmelerle linç eden ekip mimli şoföre bir fiske bile vurmamış! Kolundan ve omzundan tutan bir polis mimli (mitçi) şoförü almış, usulen yapılan beş on dakikalık ifadeden sonra serbest bırakmıştı…"

"Estağfurullah el azim” zikrine yapıştı. Bilerek bilmeyerek işlediği günahlarını düşünerek haya etti. Tam anlamıyla arınmadan olgunlaşıp marifete kavuşmadan Rabbinin huzuruna çıkarılmaması için niyazlarda bulundu. Bir nice tecellilerden sonra ruhu tekrar vücuduna hakim olmuştu. O farkında değildi ama “istiğrak” halini yaşamıştı. Alemlerin bir kısmında müstagrak olmuştu…"

"Şeytanların bile zincirlendiği Ramazan'da şeytandan daha beter kimseler ateş açıyor, kan döküyor!.. Cahiliye Araplarının bile yapmadığı vahşet! Kim yapıyor, niçin yapıyor, ne kazanacak bu işten ?! Şeytandan daha şirret kimselerin parmaklarıyla tetiklenen kurşunlar Arif'i buldu..."

Yazarı: HÜSEYİN TÜRKMEN
Has Yayınları, 316 sahife
Baskı: 2012 - Kayseri
ISBN.978-605-86652-0-0


 Login
Üye Adi

sifre

Hala hesabiniz yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayitli bir kullanici olarak, yorum ayarlari ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksiniz.
UNUTMAK TÜKENMEKTİR (Yusufiye Derneği Genel Merkezi)