Hosgeldiniz: Yusufiye
 İçindekiler
· Ana Sayfa
· Yazarlarımız
· Haberler
· Arama
· Arşiv
· Anket
· Güncel Konular
· Sitelerimiz
· Ülkücü Şehitler
 Başbuğ Albümü
 Yazarlarımız
· Recep Küçükizsiz
· Hasan İlter
· Lütfi Kirecçi
· Selim Çoraklı
· İlhami Erdoğan
· Oyhan Hasan Bıldırki
· Kenan Eroğlu
· Dr. Mehmet Güneş
· Muhittin Arar
· Dr. Turan Güven
· İhsan Kurt
· Ali Baykan
· Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu
· Dr. Özcan Yeniçeri
· Mustafa Köker
· Ahmet Er
· Dr. Yunus Zeyrek
· Dr. A. Bican Ercilasun
· Dr. Ahmet Turan Alkan
· Adnan İslamoğulları
· Abdurrahim Karakoç
· Dr. M. Niyazi Özdemir
· Remzi Çayır
· Nevzat Kösoğlu
· Ozan Arif
· Dr. Ali Koçak
· Ali Yaşar
 İHANET DOSYASI
 Ülkücü Şehitler
 
RAHAT UYU TELLO BABA... (Selim Kaptanoğlu)

Ülkücü hareket dün Tatvan’da pkk örgütüne son Şehidini verdi; Şehidimiz Tello UÇAR’ı 1974 yılında tanıdım. Bitlis’teki ülkücü mücadelemizi “ Bir ülkücünün  notları – 06” da paylaşmıştım. Rahmetli, Bitlis’in ilk ülkücülerindendi. 77 yaşına kadar da çizgisinden hiçbir taviz vermedi. Cenazesi aynı gün kaldırıldığı için de yetişemedim. Nur içinde yatsın. Bu vesile ile bir anımı paylaşmak istiyorum:

Yıl 1989. M.Ç.P İstanbul il başkanıyım. Rahmetli Başbuğum beni Ankara’ya çağırdı.

- Oğlum; Van, Bitlis, Muş illerinde beş yıldır teşkilatlanamıyoruz. Oralarda geçmişte M.H.P de senin emeğin çok, hemen git ve teşkilatları yeniden kur dedi.

-Başüstüne dedim.

İş ortağım, ülküdaşım Bitlis’li Burhan Enuştekin ve şirket genel müdürüm rahmetli kardeşim Yavuz Mimir ile birlikte yola çıktık. İlk Tatvan’a vardık. Eskiden tanıdığım ülkücüleri arıyorum. Tatvan Denizcilik İşletmeleri müdürü olan ülkücü bir kardeşimle karşılaştım, niyetimizi söyledim .

-Ağabey, durumlar çok değişti, kimseyi bulup ikna edemezsiniz, daha da önemlisi pkk terör örgütünün Tatvan’da yıllık, üç gün sürecek olan merkez komite toplantıları var. Liderleri Öcalan ve arkadaşları Tatvan’ın tek oteli olan Göl otelinde kalıyorlar. Ağabey seni buralarda tanıyan birileri çıkar, lütfen hemen Tatvan’ı terk edin, sizin için üzülmeyelim, dedi.

Üzerimizde iki tabancanın dışında silahımız yok. Moralim bozuldu, kahvede birer çay içip Ahlat’a doğru yola çıkalım, Tatvan teşkilatını  dönüşte  kurarız diye düşündüm. O sırada kahvenin önünden geçen eski ocak başkanlarımızdan Abdurrahman Aki kardeşim ve son şehidimiz Tello  Uçar bizi gördüler, kucaklaştık, hayırdır dediler. Durumu anlattım. Öcalan ve arkadaşlarının orada olduğunu öğrendiğimi ve çekincelerimi söyledim. Benim korkacağıma ihtimal dahi vermiyor olacaklar ki, bir genci görevlendirdiler ve Öcalan’ın da kaldığı ve toplantının yapılacağı otelde bana bir oda ayırttılar.

O gece otelde kaldık. Odamız iki katlı otelin giriş katında. Kapının ve pencerenin önünde ülkücü gençler sabaha kadar silahlarıyla nöbet tuttular. Davaları için, Başbuğlarının emirlerini yerine getirmek için ve Selim abilerini çok sevdikleri için canlarını tehlikeye attılar. Hepsine minnettarım, Allah hepsinden razı olsun.

Ertesi gün Tatvan’da bulduğumuz ilçe binasının bir yıllık kirasını peşin ödedik ve tabelamızı astık. Bir hafta sonra Van-Bitlis ve Muş’ta teşkilatlarımızın hepsi 1980 sonrasında yeniden kurulmuştu. Birkaç yıl sonra Muş’ta belediye başkanlığını kazandık, Van ve Bitlis’ten milletvekili çıkardık. Dönüşümüzde Başbuğumuzun Abant’ta parti üst düzey yönetimiyle toplantısı vardı, oraya uğradık, emrin yerine getirildiğini söyledim.

Mezarında rahat uyu Tello UÇAR, Ülkücü kardeşlerine Allah günün birinde senin ve vatan hainleri tarafından öldürülen tüm şehitlerin kanını yerde koymamayı nasip edecek inşallah. O günleri gördükten sonra ölmeyi bana nasip et Allahım.  Amin.

Selim Kaptanoğlu


 Login
Üye Adi

sifre

Hala hesabiniz yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayitli bir kullanici olarak, yorum ayarlari ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksiniz.
UNUTMAK TÜKENMEKTİR (Yusufiye Derneği Genel Merkezi)