Hosgeldiniz: Yusufiye
 İçindekiler
· Ana Sayfa
· Yazarlarımız
· Haberler
· Arama
· Arşiv
· Anket
· Güncel Konular
· Sitelerimiz
· Ülkücü Şehitler
 Başbuğ Albümü
 Yazarlarımız
· Recep Küçükizsiz
· Hasan İlter
· Lütfi Kirecçi
· Selim Çoraklı
· İlhami Erdoğan
· Oyhan Hasan Bıldırki
· Kenan Eroğlu
· Dr. Mehmet Güneş
· Muhittin Arar
· Dr. Turan Güven
· İhsan Kurt
· Ali Baykan
· Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu
· Dr. Özcan Yeniçeri
· Mustafa Köker
· Ahmet Er
· Dr. Yunus Zeyrek
· Dr. A. Bican Ercilasun
· Dr. Ahmet Turan Alkan
· Adnan İslamoğulları
· Abdurrahim Karakoç
· Dr. M. Niyazi Özdemir
· Remzi Çayır
· Nevzat Kösoğlu
· Ozan Arif
· Dr. Ali Koçak
· Ali Yaşar
 İHANET DOSYASI
 Ülkücü Şehitler
 
7 Haziran'a Doğru (Dr.Bahattin Ergezer)

 

Seçim meydanları toz-duman. Birleştirici bütünleştirici olması gereken en tepe noktadan hiç de şık ve hoş olmayan sözler. Bir söz vardır halk dilinde ; Gavurun gavura yapmadıgını biz bize yapıyoruz. Liderlik meydanlara çıkıp hakaret etmekmiş. Kim ne kadar bağırıyor, kim ne kadar karşısındakilere hakaret ediyorsa o lider daha iyi lider oluyormuş.Halbuki, lider babaya benzer. Çocukları babalarını örnek alırlar. Gerçekten liderliğin ne demek olduğunu biliyor musunuz.? Kendine has görüşleri olan ve bu görüşler altında insanları toplayan insanlar liderlerdir. Şimdi meydanlara bakıp liderlerin özelliklerini inceliyorum.. Kendilerine has hiçbir orjinal fikirleri yok. Ellerine bir avuç buğday alıp savuruyorlar, her cins tavuk, hindi, kuş o buğdayları yemek için toplanıyorlar.. Yeminiz bitince ne yaparsınız bilmiyorum!!

Sanki Anonim ortaklık kurmuşlar.. Büyük hisseler ellerinde. İşleri tıkır. Şirkete tanımadıkları insanları almıyorlar. Veya, doğruya da yanlışa da "patron ne derse o olur" diyen angutları topluyorlar. Tepede aristokrat egemen bir sınıf. Altta köleler, köylüler.. Bir de kavm-i necip dönmeler devşirmeler taifesi.. Ortalık karmakarışık. Meydanlar dedikodu meydanına döndü. Devlet idare edenler bu yaptıklarını bilerek yapıyorlarsa Türkiye'ye en büyük kötülüğü yapıyorlar ve en büyük günahı işliyorlar...

İlim adamlarımız suskun. Bazı sanatçılar da sanki birileri tarafından tutulmuş gibi, Hisar'da restore edilen camiye karşı çıkarak "yaptırmayız" naraları atıyorlar.. Akdamar adasındaki Ermeni kilisesinin resterosyanına karşı çıkmayan güdükler, Fatih Sultan Mehmed'in yaptırdığı bir caminin tamirini hazmedemiyor. Keşke bütün ecdad yadigarı kervansaraylar, camiler, medreseler eski haline getirilebilse. Bu ülkeyi sevenler bu çalışmaları takdirle karşılarlar. Neye niçin karşıyız?

Ülkemizde ben yaptım oldu diyen bir diktatör zihniyet var. İstedikleri gibi eğitim sistemimizle oynuyorlar. Adalet teşkilatını alt-üst ettiler. Devletin işlerini fahiş fiatlarla yandaşlarına sundular. Hep birlikte elele verip ülkemizin kaynaklarını kuruttular.. Soyup soğana çevirdiler. Dinimizi süfli emellerine alet ettiler. Ya digerleri.. Digerleri ne yapıyorlar? Hangisi demokratik? Hangisinin davasını düşüncesini apaçık ortaya koydugunu gördünüz. Türkiye'nin problemlerine hangi çözüm yollarını öneriyorsunuz.?

Binlerce öğretmen atama bekliyor. Onların okullarını bitirmeleri suç mu? Suçlu kim? Neden bu öğretmen adaylarını istihdam planlaması yapmadınız? Binlerce üniversite mezunumuz sokaklarda. Dünyada yetişmiş genç insan gücünü hovardaca açlığa ve yokluğa mahkum eden başka bir ülke var mı? Türk Milliyetçileri bu ve bunun gibi konularda fikirlerini açıkça ortaya koymalıdır. Türkiyenin problemlerine kafa yoran arkadaşlarımızın çalışmalarını mutlaka bir merkezde toplamaları gerekmektedir.

Bizim kavga döğüşle ugraşacak zamanımız yok. Biz Türküz ve Türkiye'den başka gidecek yerimiz yok. Bizim kavgamız yoklukla, yoksullukla adaletsizlikle olmalıdır. Şunu da herkes bilmelidir ki bu ülke için dün nasıl canımız pahasına kavga etmişsek. canlarımız bedenlerimizi terkedene kadar ülkemizin birliği, beraberliği, insanlarımızın dirliği için hazır olduğumuz bilinmelidir.

Dr.Bahattin Ergezer Login
Üye Adi

sifre

Hala hesabiniz yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayitli bir kullanici olarak, yorum ayarlari ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksiniz.
UNUTMAK TÜKENMEKTİR (Yusufiye Derneği Genel Merkezi)