Hosgeldiniz: Yusufiye
 İçindekiler
· Ana Sayfa
· Yazarlarımız
· Haberler
· Arama
· Arşiv
· Anket
· Güncel Konular
· Sitelerimiz
· Ülkücü Şehitler
 Başbuğ Albümü
 Yazarlarımız
· Recep Küçükizsiz
· Hasan İlter
· Lütfi Kirecçi
· Selim Çoraklı
· İlhami Erdoğan
· Oyhan Hasan Bıldırki
· Kenan Eroğlu
· Dr. Mehmet Güneş
· Muhittin Arar
· Dr. Turan Güven
· İhsan Kurt
· Ali Baykan
· Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu
· Dr. Özcan Yeniçeri
· Mustafa Köker
· Ahmet Er
· Dr. Yunus Zeyrek
· Dr. A. Bican Ercilasun
· Dr. Ahmet Turan Alkan
· Adnan İslamoğulları
· Abdurrahim Karakoç
· Dr. M. Niyazi Özdemir
· Remzi Çayır
· Nevzat Kösoğlu
· Ozan Arif
· Dr. Ali Koçak
· Ali Yaşar
 İHANET DOSYASI
 Ülkücü Şehitler
 
12 Eylül Darbesi ve MHP (Adnan İslamoğulları)

“Müdâhili değilseniz avukatı mısınız?”

İnternet Andıcı Dâvâsı’nda tutuklu yargılanan emekli Albay Dursun Çiçek, avukatı aracılığıyla gazetecilere gönderdiği bir sayfalık açıklamasında: “Annemize karşı evlatlık, eşimize hayat arkadaşlığı ve çocuklarıma babalık görevimi yapmamı engelleyenlerin öncelikle insan olduklarını hatırlamalarını bekliyorum. Milli ve manevi değerlerimizde annenin yeri özeldir. Herkesin annesi saygındır ve değerlidir.Hasta yatağındaki annemle helalleşmeme izin vermeyenleri, onu ancak cenazesinde görmek zorunda bırakanları, bu konudaki insanlıktan yoksun mevzuatı değiştirmeyenleri veTBMM  gündemine getirmeyenleri yüreği kin ve nefretle çarpanları önce insan olmaya sonra milli ve manevi değerlerimizin gereğini yapmaya davet ediyorum. İnsanlıktan sevgi ve saygıdan nasibini almamış vicdansızları ilahi adalete havale ediyorum” dedi. Konunun hukukî durumu bir tarafa, evet haklıdır… Bir evlâdın annesiyle helâlleşmek istemesi kadar tabii ne olabilir? Annesinin vefatının ardından annesiyle helâlleşemeyen Dursun Çiçek’e annesinin cenazesi için yol hâriç iki gün izin verildi. Cezâevinde yatan  bir insan için büyük bir imkân.. Hatta gayet de güzel bir uygulama, kim için olursa olsun uygulanması gereken insânî bir uygulama… Haberi okuyunca 12 Darbesi sonrasındaki yılları hatırlamamak elde değil…

‘78 neslinin on binlerce genci önce işkencelerde 90(doksan) günlük avukatlara dahi bilgi verilmeksizin sorgusuz sualsiz gözaltı süreleri, sonra ilave gözaltı izinleri, sonra cezaevi… Cezaevinde işkence ile hükümsüz geçen yıllar…

Bu yıllar içinde annesi, babası, eşi, kardeşi ölen binlerce ’78 nesli genç… Bırakınız helâlleşmeyi, cenazesine gidebilen bir tek vatan evlâdı yoktur… Hatta ve hatta böyle bir talep kimsenin aklına gelmeyecek kadar uzaktır. Bir düşünelim, sene 1982, annesi ya da babası vefat eden bir Mamak tutuklusu cezaevi idaresine dilekçe yazacak, “Annem vefat etmiştir, cenazesine katılmak için 2 gün izin talep ediyorum, gereğinin yapılmasını arz ederim…”.

Bu dilekçeyi okuyan Cezaevi müdürü Raci Tetik… Sanıyorum, önce kahkahalarla gülecek, sonra içindeki bütün kötülükleri irin gibi kusacak hamleleri yapacak ve dilekçe sahibini yanına isteyecek ya da avluda herkesi toplayacak ve bu dilekçeyi sesli okuyacaktır.

Sonra dayak, işkence, hakaret faslı başlayacak ve içlerindeki insanlık dışı güdüler o ân için tatmin oluncaya kadar devam edecektir bu fasıl…

‘78 neslinin mâruz kaldığı 12 Eylül Darbesi’nin işkenceleri ve hukuksuzluğu son zamanlarda bazı gazete köşelerinde ve ekranlarda hayret uyandıran hatıralar olarak naklediliyor, bu darbeyi yaşayan halka, medyaya…

Sanki bu halk o darbeyi yaşamadı, görmedi, o işkencelere ve hukuksuzluğa şahit olmamış gibi!.. Darbe dönemi darbeyi alkışlayan medya mensupları susuyorlar, sanki görmediler, duymadılar!..

Referandumla gündeme gelen 12 Eylül Darbesi işkenceleri ve hukuksuzluğunun hukukî bir neticesi var,  12 Eylül dâvâları yeniden başlayacak yakında ve darbeciler yargılanacak.. Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya hayatta olan darbeci generaller.

Servet Avcı, “O darbenin bir de doktorları vardı” yazısında “işkence yoktur” raporlarını veren doktorlara dikkat çekti. Hipokrat yemin etmiş, varlık sebepleri insan hayatının güvencesi ve sağlığı olan işkenceci doktorlara..

Ya bizzat işkenceyi yapan yüzlerce işkenceci? Onlar yargının önüne çıkmayacak mı? Onlardan şikayetçi olunmayacak mı? Haydi şikayetçi olunmadı, kamu davası açılmayacak mı işkence emirlerini bizzat veren Kenan Evren yargılanırken?!

12 Eylül Darbesi’nin en büyük mağduru ’78 neslinin ülkücüleridir. İşkenceden idama ve uzun yıllar süren tutukluluk sürelerine kadar ülkücülerdir.

4 Nisan 2012 tarihi mânidar bir tarihtir… Alpaslan Türkeş’in vefat tarihidir ve 12 Eylül Darbesi’nin yargılanacağı tarihtir. Ülkücülerin bu yargılama ile alâkaları nedir? Müdâhil olmak için bir müracaatları var mıdır? Hayır!...

392 kişilik Dev-Yol davasının zaman aşımından düşmesiyle alâkalı olarak dut yemiş bülbül gibi susan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 12 Eylül Darbesi’nin yargılanmasıyla alakalı olarak “zaman aşımı” tartışmalarına hiç değinmeyen fakat Sivas / Madımak dâvası ile alâkalı “zaman aşımı olamaz” diye feverân eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 12 Eylül Darbesi’nin yargılanmasıyla ilgili neden susmaktadır? Neden dâvâya müdâhil olmamaktadır MHP? 12 Darbesi’nin yargılamalarına müdâhil olarak katılmaz iseniz o vakit şu soruya cevap vermek zorundadır MHP Genel Başkanı ve yönetimi: “Müdahil” değil iseniz eğer, 12 Eylül Darbesi’nin “avukatı” mısınız?


Adnan İslamoğulları Login
Üye Adi

sifre

Hala hesabiniz yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayitli bir kullanici olarak, yorum ayarlari ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksiniz.
UNUTMAK TÜKENMEKTİR (Yusufiye Derneği Genel Merkezi)