Hosgeldiniz: Yusufiye
 İçindekiler
· Ana Sayfa
· Yazarlarımız
· Haberler
· Arama
· Arşiv
· Anket
· Güncel Konular
· Sitelerimiz
· Ülkücü Şehitler
 Başbuğ Albümü
 Yazarlarımız
· Recep Küçükizsiz
· Hasan İlter
· Lütfi Kirecçi
· Selim Çoraklı
· İlhami Erdoğan
· Oyhan Hasan Bıldırki
· Kenan Eroğlu
· Dr. Mehmet Güneş
· Muhittin Arar
· Dr. Turan Güven
· İhsan Kurt
· Ali Baykan
· Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu
· Dr. Özcan Yeniçeri
· Mustafa Köker
· Ahmet Er
· Dr. Yunus Zeyrek
· Dr. A. Bican Ercilasun
· Dr. Ahmet Turan Alkan
· Adnan İslamoğulları
· Abdurrahim Karakoç
· Dr. M. Niyazi Özdemir
· Remzi Çayır
· Nevzat Kösoğlu
· Ozan Arif
· Dr. Ali Koçak
· Ali Yaşar
 İHANET DOSYASI
 Ülkücü Şehitler
 
SANDIĞA GİDERKEN (Veysel Aşkın)

Bugün seçim var. Pek çoğumuz sandığa gidip bir şekilde oy kullanacağız. Hangi duygularla? Ben önce şuna bakacağım. Resmi yahut fahri olarak hiç birine mensup olmadığım bu partilerden hangisi bana yakın, hangisi benim gibi yaşıyor ve yapıyor, hangisi beni temsil edebilir? Seçime giren partilerden;Hangisi benim, bu milletin değerlerini koruyup kollayabilir? Bu milletin birliği ve gelişmesi için hangisi fedakarlık yapacak merkeze, taşraya, anlayışa, uygulamaya ve adaylara sahip, hangisi söylem olarak milletle birlikteyken uygulamada milletin bütün değerlerinin, kutsallarının altını oyuyor?

Hangisinin söyledikleriyle uygulamaları örtüşüyor?

Hangisi bizlerin kutsal değerlerini layık olduğu yerde tutuyor, hangisi onu oya, bir orta oyununa tahvil etmekte?

Hangisi bir bütün olarak milleti bölüyor, birbirine uzaklaştırıyor, hangisi yakınlaştırma gibi bir çabanın, gayretin, samimiyetin taşıyıcısı?

Hangisi milletin değerlerine, kimliğine, kişiliğine, geleneklerine, çocuklarının geleceğine, dinine, devletine zarar veriyor, hangisi bunlara hizmet etmek söyleminde samimi, bu samimiyetin görünen yüzü, uygulaması nedir? Çalışmalarına yansıyor mu? Alemlerin Efendisi münafıklığın üç alameti olduğunu söylüyor. Bunlar “söz verdiği zaman sözünü tutmamak, konuştuğunda yalan söylemek ve emanete ihanet etmek”. Hangisi sözünün sonuna kadar samimi şekilde takipçisi, hangisi yalan söylüyor, kendi arasındaki uygulaması başka-topluma söyledikleri başka ve hangisi emaneti koruyup kolluyor?

Hangisi halkçılığı halk için, İslamcılığı İslam için, cemaatçiliği, cemiyetçiliği cemaat-cemiyet için, milliyetçiliği millet için yapıyor? Bunların alametleri nelerdir?

Hangisi söylediği davasına sadık ve bunun gerektirdiği fedakarlık, liyakat ve gayreti göstermekte, söylediği gibi yapmaya çalışmaktadır?

Hangisi “kainatın yüzü suyu hürmetine yaratıldığı” Peygamber Efendimiz(SAV)’i kendi liderinden, hocasından,şeyhinden,üstadından, yol göstericisinden daha fazla tanıyor ve ona göre tavır alıyor, yaşıyor, yaşanması için gayret sarfediyor?

Hangisi yerli ve naturel, hangisinin genetik yapısıyla oynanmış?

Hangisi gerçekten bu milletin fakirlikten, itilip kakılmaktan, horlanmaktan, tembellikten, kendi değerlerine yabancılaşmasından rahatsız ve bunu tersine döndürecek cesaret, samimiyet,ihlas, gayret ve fedakarlık anlayışına sahip?

Hangisi gerçek ve samimi riyakar(nerdeyse nerde o eski riyakarlar diyeceğiz) , hangisi riyasında bile çakma, yapmadığı şeylerin riyasını yapıyor?

Hangisi kendisine gelecek bir zararı ülkesine, milletine,ümmetine gelecek bir zarara tercih ederler? Bunu hiç uygulamışlar mıdır?

Hangisi Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadet ve halen devam eden soruşturma sürecinde ne kadar samimi gayret gösterdi, ne kadar yapar gibi yaptı, ne kadar üstünü örttü, ne kadar bunu ticari ve siyasi malzeme konusu yaptı, birbirine karşı şantaj ve tehdit olarak kullandı? Muhsin Başkan’ımız “bu ülkede siyaset yalanı en doğru söyleme sanatı haline geldi”, “dışarıda kurgulanır,içerde uygulanır” “yetkililer için de bir paylaşım metodu gibi” derdi.

Bunların hangisine oy verirsem gerçekten içimden geldiği gibi oy vermiş olacağım, milletime, inançlarıma bunlar faydalı şeyler yapıyorlar diyeceğim, şunlar kendisi gibi davranıyorlar ve bana göre hatalı da olsalar, görüşlerine katılmasam da kendi söylemlerinde samimiler, dertleri gerçekte meslek yahut geçim kapısı olarak politika değil, siyaset vasıtasıyla millete hizmet etmek istiyorlar, makus talihi tersine çevirecek samimiyet ve gayretleri var diyebileceğim?
Kötünün iyisini tercih edeyim dersem eğer, savunduğum yahut inandığım değerlerin şekil olarak görünen kısmının altında içerik olarak çürütülmesine hizmet etmiş olmaz, vebal altında kalmaz mıyım?
Bunların hangisi güzel, iyi ve doğrunun yerine faydalı-zararlı değerlendirmesini, öncelemesini yapmıyorlar?
İşte dostlar bu duygularla sandığa gideceğim ve kendimi kendim olarak hissedeceğim bir şeyler yapacağım. Kimsenin günahına, yalanına ve kandırmacasına ortak olmayacağım.

Veysel Aşkın Login
Üye Adi

sifre

Hala hesabiniz yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayitli bir kullanici olarak, yorum ayarlari ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksiniz.
UNUTMAK TÜKENMEKTİR (Yusufiye Derneği Genel Merkezi)