Hosgeldiniz: Yusufiye
 İçindekiler
· Ana Sayfa
· Yazarlarımız
· Haberler
· Arama
· Arşiv
· Anket
· Güncel Konular
· Sitelerimiz
· Ülkücü Şehitler
 Başbuğ Albümü
 Yazarlarımız
· Recep Küçükizsiz
· Hasan İlter
· Lütfi Kirecçi
· Selim Çoraklı
· İlhami Erdoğan
· Oyhan Hasan Bıldırki
· Kenan Eroğlu
· Dr. Mehmet Güneş
· Muhittin Arar
· Dr. Turan Güven
· İhsan Kurt
· Ali Baykan
· Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu
· Dr. Özcan Yeniçeri
· Mustafa Köker
· Ahmet Er
· Dr. Yunus Zeyrek
· Dr. A. Bican Ercilasun
· Dr. Ahmet Turan Alkan
· Adnan İslamoğulları
· Abdurrahim Karakoç
· Dr. M. Niyazi Özdemir
· Remzi Çayır
· Nevzat Kösoğlu
· Ozan Arif
· Dr. Ali Koçak
· Ali Yaşar
 İHANET DOSYASI
 Ülkücü Şehitler
 
Bahçeli Özür Dilemelidir (Cemal Fedakar)

 

"El-hak doğru söz.. Hatta son yıllarda sarf ettiğiniz en hak ve doğru sözdür bu.. Hatadan dönmenin tüm fazileti de işte tam olarak buradadır, hulûs u kalp ile özür dilemek ve helâlleşmek. Vicdâni bir sorumluluk olduğu kadar, hukukî de bir sorumluluktur.Vicdânî tarafı, özür dileyen ve helâllik isteyeni huzura erdirir, hukukî tarafının ise hakkı, hukuku, gönlü incinen tarafa inşirah verme ihtimâli vardır, inşirah vermiyorsa çiğnenen hukukun tâmiri de mümkün değil demektir, geri dönüşü yoktur, hiçbir tazminatın tazmin edemeyeceği bir kusurdur, bu durum da ise hukuk âhirete havâledir, muhatabı için en müşkülü de budur..

Mişârün i ileyh “özür dilemeden helâlleşme olmaz” buyurmuş.. Kendisi muhatabından talep ettiği özrü bekleyedursun.. Lâkin, “Mişârün i ileyh”in bir tarih, bir değerler manzûmesi, bir câmia, toprağın altında ebedî istirahatinde binlerce ülkücü, sehpalarda can veren ülkücüler, işkencelerde can veren ülkücüler ve bunlar kadar önemli olan, bir milletin istikbaline gayret kuşanmış fert be fert her ülkücüye bir özür borcunuz olduğunu hissetmiyor musunuz?

İdam sehpasında şehit olan ülkücüler, Ahmet Kerse’ye, Cengiz Baktemur’a, Cevdet Karakuş’a, Fikri Arıkan’a, Halil Esendağ’a, Selçuk Duracık’a, İsmet Şahin’e, Mustafa Pehlivanoğlu’na bir özür borcunuz olduğunu ve helâllik almanız gerektiğini düşünmüyor musunuz?

Avukatı Can Özbay’ın idamdam kurtarmak için aklî denge raporu istediği ve bu muayenede sorulan her soruyu cevaplayarak, “elinizi çabuk tutun, şehit Erol Türkmen’le randevum var” diyen Ali Bülent Orkan’dan özür dileyip helâllik almayı düşünüyor musunuz?

Yusuf İmamoğlu’na, Süleyman Özmen’e, Dursun Önkuzu’ya, İsmail Şimşek’e, işkence ile şehit edilen Bleda Aybars Tekin ve dört arkadaşına, Baki Yeşiloğlu’na, Orhan Bilici’ye, 16 yaşındaki Taner Kalkancı’ya, Yücel Kapusuz’a, Sacit Çeyiz’e bir özür borcunuz olduğunu ve helâllik almayı düşünüyor musunuz?

Suluovalı Yusuf Yekeler’den, Ankara Yeni Mahalle’de cuma namazı çıkışında şehit olan Murat Oğuz’dan, MHP genel Merkezi önünde şehit edilen Ömer’den, Alper’den, Gazi’li öğretmen Erdem Arabacı’dan, Nureddin Çetin’den, Alper Tunga Uytun’dan, Mustafa Erol’dan, bir trafik kazasında yitirdiğimiz Ertuğrul Alpaslan’dan ve Metin Tokdemir’den, bıyıkları henüz çıkmamış, şehâdetinden bir gün evvel şehit fotografı çektirdikten sonra gazoz kapağını yakarak fotografının üzerine bıyık yapan ve “şehid olursam alnımdan vurulmak istiyorum, şehid olursam bu fotografı asın tabutuma” diyen ve gerçekten de alnından vurularak şehit olan Yavuz Turhan’dan, Erol Türkmen’den, C5’de işkence ile öldürülen Bekir Bağ’dan, Hasan Alemlioğlu’ndan, Hüseyin Kurumahmutoğlu’ndan özür dilemek ve helâllik almayı düşünüyor musunuz?

2 Eylül 1980 tarihinde bombalanan Ankara Ziraat Mühendisleri Birliği’nde vücutlarının parçaları duvarlara, tavanlara yapışarak şehit olan Ziraat Mühendisi Nevşehirli Hikmet Zağlanmış’tan, Meslek Yüksek Okulu Gıda teknolojisi Mezunu Urfalı Ahmet Çevik’ten, Makine Mühendisi Niğdeli Dursun İnce’den, Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi Samsun Bafralı Refik Aslan’dan özür dilemeyi ve helâllik almayı düşünüyor musunuz?

Dilinize yalnızca rakam olarak pelesenk ettiğiniz o “kırk yıllık” mücadele tarihimizden, onurlu kavgalarımızdan, açlıklarımızdan, yorgunluklarımızdan, alın terimizden, cezâevlerinde yitip kaybolan, hürriyetsiz yıllarda tükenen, vatandan ayrı akıp giden yıllarımızdan, düşüncelerimizden, fikirlerimizden, inandıklarımızdan, ülkücülüğümüzden özür dileyip, helâllik almayı düşünüyor musunuz?

Öpüp koklamaya doyamadıkları evlâtlarını bıyıkları terlemeden, okullarından mezun olamadan, evlenemeden toprağa veren ve o zamandan bu yana yüreklerinde evlât hasretiyle birlikte kor bir ateş yanan anne ve babalardan, kardeşlerinden, vuslatsız yavuklularından özür dilemeyi ve helâllik almayı düşünüyor musunuz?

On yıllık devr-i riyâsetinizde dışarıya dönen bir değirmen gibi tasfiye ettiğiniz ülkücülerden, “yol arkadaşlığı” ile ikâme etmeye çalıştığınız “ülkücülük”ten, Rahşan Ecevit’in karşısında süklüm püklüm duruşunuzdan, idam cezasının kaldırılması döneminde istifa edemeyişinizden, riyâsetinizi borçlu olduğunuz insanların isimlerini unutuşunuzdan, hayatını ülkücü harekete adamış insanlara “tilki” diyecek kadar alçalan insanlara sahip çıkışınızdan, yol arkadaşlarınızın yolsuzluk dosyaları önünüze getirildiğinde dosyaları çöpe atışınızdan dolayı özür dilemeyi ve helâllik almayı düşünüyor musunuz?

Bizzat sizin seçtiğiniz “yol arkadaşlarınız”ın mahçup ettiği, başını önüne eğdirdiği, utandırdığı ülkücü câmidan özür dilemeyi ve helâllik almayı düşünüyor musunuz?

Şahsınıza hususî olarak yazılmış samimî tenkit mektuplarını basına sızdırdığınız için özür dilemeyi ve helâllik almayı düşünüyor musunuz?

Başbakan’ın sizden özür dilemesini bekleyecek çok vaktiniz olacak, bu vakitte sizin de bir özür ve helâllik borcunuz olduğunu düşünüyor musunuz?

En azından deneyiniz!..

Karşılık bulur mu, hüsn-ü kabul görür mü bilmem, lâkin en azından deneyiniz, kibrinizi bir ân olsun unutunuz ve deneyiniz… Karşılık ve hüsn-ü kabûl beklemeksizin deneyiniz… Ves-selâm…"

Cemal Fedakar Login
Üye Adi

sifre

Hala hesabiniz yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayitli bir kullanici olarak, yorum ayarlari ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksiniz.
UNUTMAK TÜKENMEKTİR (Yusufiye Derneği Genel Merkezi)