Hosgeldiniz: Yusufiye
 İçindekiler
· Ana Sayfa
· Yazarlarımız
· Haberler
· Arama
· Arşiv
· Anket
· Güncel Konular
· Sitelerimiz
· Ülkücü Şehitler
 Başbuğ Albümü
 Yazarlarımız
· Recep Küçükizsiz
· Hasan İlter
· Lütfi Kirecçi
· Selim Çoraklı
· İlhami Erdoğan
· Oyhan Hasan Bıldırki
· Kenan Eroğlu
· Dr. Mehmet Güneş
· Muhittin Arar
· Dr. Turan Güven
· İhsan Kurt
· Ali Baykan
· Dr. Lütfü Şahsuvaroğlu
· Dr. Özcan Yeniçeri
· Mustafa Köker
· Ahmet Er
· Dr. Yunus Zeyrek
· Dr. A. Bican Ercilasun
· Dr. Ahmet Turan Alkan
· Adnan İslamoğulları
· Abdurrahim Karakoç
· Dr. M. Niyazi Özdemir
· Remzi Çayır
· Nevzat Kösoğlu
· Ozan Arif
· Dr. Ali Koçak
· Ali Yaşar
 İHANET DOSYASI
 Ülkücü Şehitler
 
MHP IRADESINE IPOTEK KONULAMAZ (AV.Abdullah EREN)


PKK'lılar Güneydoğu'da Demokrat Toplum Kongresi adı altında defalarca toplanıp, kararlar alıp genel Başkan seçtiler. Savcılığın yaptığı tek şey valiliğe bir yazı yazıp böyle bir dernek olup olmadığını sormak oldu.

Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurları olup, serbestçe faaliyette bulunurlar, hükmü anayasada geçmektedir. Diğer sivil toplum kuruluşlarından farklı olarak siyasi partiler anayasa koruması altında bulunmaktadırlar. Hal böyleyken bir siyasi partinin en yetkili organı olan genel kurulun nerdeyse tüm devlet organları tarafından, toplanılmasının engellenmeye çalışılması, anayasaya açıkça aykırı olup, demokrasinin katledildiğinin göstergesidir.

Genel kurul, her zaman toplanarak parti yönetimi ve politikalarına ilişkin kararları alabilir. Bunu engelleyecek hiç bir yasa hükmü bulunmamaktadır. Çağrı heyeti genel kurulu istediği Zaman ve istediği yerde toplar, yeterli çoğunluk varsa her türlü karar alınır. Siyasi partiyi feshetmek dahil. Son iki gündür olan MHP iradesine hukuksuz olarak ipotek koymaktır. Bence gizlice toplantı yeri değiştirilmeli ve çoğunluk delegeyle toplantı yapılmalıdır. Unutulmamalıdır ki, Erzurum ve Sivas kongreleri de yasadışıydı. Sonuç ortada...

Av. Abdullah Eren


 Login
Üye Adi

sifre

Hala hesabiniz yok mu? Hemen açabilirsiniz. Kayitli bir kullanici olarak, yorum ayarlari ve isminizle yorum gönderme gibi avantajlara sahip olacaksiniz.
UNUTMAK TÜKENMEKTİR (Yusufiye Derneği Genel Merkezi)